Nowa publikacja kulinarna SLGR - Rybacka Brać Mierzei "Szlakiem rybnych przysmaków"

10.09.2021 roku w Gospodzie Mały Holender w Żelichowie (gm. Nowy Dwór Gdański) odbyło się spotkanie promujące publikację „Szlakiem rybnych przysmaków”, która przedstawia dawne i współczesne przepisy kulinarne z regionu Żuław i Mierzei oraz z regionów Północnego Szlaku Rybackiego. Spotkanie to było ostatnim etapem realizacji przez nasze Stowarzyszenie projektu współpracy z 12 partnerami z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego  i warmińsko-mazurskiego pn.  „Rozwój i udoskonalenie Północnego Szlaku Rybackiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Podczas spotkania uczestnicy mogli skosztować oraz zobaczyć pokazy kulinarne potraw, znajdujących się w publikacji, a także zapoznać się z historią rybołówstwa obszaru. Poniżej przedstawiamy Państwu publikację oraz fotorelację ze spotkania.

Czytaj więcej
Relacja z warsztatów

Dnia 01.10.2018 roku w Centrum Promocji i Edukacji w Braniewie przy ulicy Portowej 3, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Wiślany” zorganizowało warsztaty

Czytaj więcej
Otwarcie ekspozycji "MARC CHAGALL" w Galerii w CEiPR w Wilkasach

Serdecznie zapraszamy na otwarcie ekspozycji "Marc Chagall" - 8 października 2018 (poniedziałek) o godz. 12.15
Wystawa pochodzi ze zbiorów giżyckiego kolekcjonera sztuki, prezesa Fundacji "Art Progress" i będzie można oglądać ją w Galerii Centrum Edukacji i Promocji Rybactwa w Wilkasach do 31 października br.